W ubiegły weekend odbyła 3 runda OPC na torze w Szczecinie.
Z początku prognozy pogody były obiecujące, ale niestety w piątek po przybyciu na tor okazało się, że pada i tak też pozostało przez całą noc.

Niestety deszcz padał też  od rana w sobotę i pokrzyżował plany treningów.
Ekipa ze Szczecina cały czas walczyła z osuszaniem toru.
Około godziny 15 opady ustały i o godzinie 16:30 została rozegrana jedna kolejka eliminacji.

Niedziela zapowiadała się obiecująco i tak było, od rana było pochmurno a popołudniu pojawiło się nawet słońce.

Po eliminacjach okazało się, że nasi zawodnicy będą walczyć o czołowe lokaty.
Prawie we wszystkich kategoriach zawodnicy klubu startowali do biegów finałowych z wysokich miejsc.

2WD
W pierwszym finale, Krzysztof Simanowicz który walczył o pierwsze miejsce, po pechowym odłączeniu sesnora, nie ukończył biegu. Wykorzystał do Dawid Bosnjaković zajmując dzięki temu 3-cie miejsce w biegu.
Krsyztof w drugim finale próbował odrobić starty do czołówki jadąc ryzykowniej, niestety ryzyko się nie opłaciło, kilka błędów spowodowanych ubytkami nawierzchni toru sprawiło że skończył ostatecznie na 3-ciej pozycji.
Ostatni  finał był dla obu zawodników z naszego klubu decydujący. Po 4min biegu, z powodów technicznych Krzysztof wycofał się z biegu, oddając 3 pozycję Dawidowi, który jako jedyny reprezentant klubu w klasie 2WD stanął na podium.

Ostatecznie nasi zawodnicy 2WD zajęli następujące pozycje:
3. Dawid Bosnjaković
4. Krzysztof Sinamowicz
5. Damian Kulesza
8. Wiktor Foltyn

W 4wd nasi klubowicze walczyli o czołowe lokaty, Igor Goderski startował z pierwszej pozycji, Dejan Bosnjaković z drugiej pozycji.
Igor bez większych problemów wygrał wszystkie 3 finały, natomiast Dejan po licznych błędach w pierwszym finale, pechowym drugim finale, i fatalnym trzecim którego nie ukończył zajął ostatecznie 3-cią lokatę.
1. Igor Goderski
3. Dawid Bosnjakovic
7. Norbert Stołecki

W klasie Open do finałów Dejan startował z drugiej pozycji, a z trzeciej Arek Liszewski.
Pierwsza pozycja była poza zasięgiem (zawodnik startował modelem  ET-8 Truggy), ale zacięta, wyrównana walka pomiędzy Arkiem i Dejanem o 2 pozycję rekompensowała tę sytuację sprawiając, że w kategorii bez limitów walka była nadal bardzo interesująca.
Dejan jadący modelem SC 2WD musiał uznać wyższość Arka jadącego SC 4WD i zawody ostatecznie zostały zakończone na pozycjach:
2. Arek Liszewski
3. Dejan Bosnjaković
10. Damian Kulesza

ET8
Nasi zawodnicy Tomasz Depa, Krzysztof Depa oraz Tomasz Foltyn robili obiecujące czasy podczas eliminacji. Niestety półfinał okazał się gorszy, Tomek Foltyn miał awarię zawieszenia, Krzysztof Depa problemy z sensorem, natomiast młody Tomek Depa w końcu bez większych problemów dostał się do wymarzonego finału.
W finale, nasz najmłodszy zawodnik ET8- Tomek Depa zajął 9tą pozycję.

IC8
Oj tutaj się działo, Marcin Maliński oraz Igor Goderski walczyli o czołowe lokaty.
Zacięta walka Macina z reprezentantem klubu Schwedt Lean’em trwała do ostatniego zakrętu.  Marcin prowadził praktycznie cały czas, niestety drobny błąd, szerokie wejście w zakręt za stołem pod koniec wyczerpującego biegu finałowego otworzyły drzwi dla Lean’a, który bezbłędnie wykorzystał nadarzającą się okazję i na ostatnim okrążeniu objął prowadzenie.
Jak się okazało po biegu Marcin przyznał się do popełnienia błędu w doborze opon na finał, który sprawił że był on ok. 2s wolniejszy na okrążeniu. Świetnie jadący Igor Goderski pod koniec biegu miał niestety awarię, która powodowała spadek na ósme miejsce.