O Klubie

Chyba nie ma nikogo takiego kto by nie marzył w przeszłości by zostać kierowcą wyścigowym- razem z nami to marzenie może się spełnić!

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim grupą pozytywnie zakręconych hobbystów przez duże H. To co nas łączy to wspólne zamiłowanie do zdalnie sterowanych samochodów. W tym sporcie wiek nie ma znaczenia dlatego w naszych szeregach znajdują się reprezentanci wszystkich grup wiekowych: dzieci, rodzice, młodsi/starsi. Reasumując od uczniów szkół podstawowych wzwyż, bez ograniczeń.

Jak to się zaczęło?

Na początku było forum internetowe, swego czasu jeździliśmy po parkingach, urządzaliśmy nieoficjalne mini zloty, spotykaliśmy się na zawodach w różnych częściach Polski, jednak dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu zaistnieliśmy jako klub sportowy RC CLUB POZNAŃ. Nie spoczywamy jednak na laurach i działamy dalej by zarażać naszą pasją innych.

Jak działamy?

Najlepiej jak potrafimy, czyli prężnie i dynamicznie, ale z rozwagą. Przede wszystkim pomagamy zacząć zabawę, doradzamy jaki wybrać sprzęt, albo co zrobić by jak najlepiej wykorzystać sprzęt już posiadany. Posiadamy rabaty klubowe w różnych sklepach modelarskich na terenie całego kraju, organizujemy zamówienia grupowe sprzętu by minimalizować koszty. Zgłębiamy wspólnie tajniki ustawień od geometrii zawieszenia po przeniesienie napędu. Staramy się tłumaczyć podstawowe zjawiska fizyczne z powodu których każda śrubka, każda podkładka i każdy milimetr odmierzony suwmiarką w modelu potrafi zmienić jego zachowanie na torze. Najważniejsze jednak, że dobrze się przy tym bawimy jednocześnie nabierając wiele przydatnych na co dzień umiejętności manualno-technicznych.

Czym się zajmujemy?

Ponieważ razem jest raźniej i zabawa jest nieporównywalnie większa organizujemy różnego rodzaju spotkania członków klubu i zawodników z regionu do których należą min.: – Treningi na których doskonalimy umiejętności prowadzenia oraz ustawiamy i testujemy nasze maszyny. W czasie tych spotkań dzielimy się wspólnie zdobytą wiedzą i spostrzeżeniami by w przyszłości możliwie szybko dostosowywać charakterystykę jazdy modelu do naszych upodobań. – Zawody, zarówno latem jak i zimą rozgrywamy lokalne Mistrzostwa Wielkopolski na których można pierwszy raz zasmakować rywalizacji. Zróżnicowany poziom zawodników oraz wzorowa obsada sędziowska stanowią nieodłączny element naszych zawodów. – Wyjazdy na zawody zarówno krajowe jak i zagraniczne. Jak tylko mamy możliwość jeździmy sprawdzać jak wypadamy na tle innych zawodników i klubów bawiąc się przy tym wyśmienicie.

Dołącz do nas!

Każdy członek KS RC Club Poznań jest zobowiązany przestrzegać Statutu klubu i regulaminu toru. Ma prawa i obowiązki wynikające z obu dokumentów. Aby zostać członkiem KS RC Club Poznań należy postąpić zgodnie z punktem § 14 statutu klubu:

1. Pojawić się na spotkaniu, treningu, zawodach klubowych
2. Uzyskać rekomendację dwóch członków klubu (jak kogoś znamy, jeśli nie to rekomendują członkowie z zarządu klubu)
3. Pobrać tę  deklarację
4. Wypełnić i przekazać dokument członkowi zarządu RC Club Poznań/wysłać skan na email klubu wyszczególniony w deklaracji.
3. Opłacić składkę roczną w wysokości 200zł zgodnie z modelem składkowym przyjętym w drodze uchwały dotyczącej modelu finansowania.

21 9068 1013 0000 0000 0135 2082
Klub Sportowy RC CLUB POZNAŃ