I Eliminacja Oder Pomerania Cup 2018 – realcja

By | 14 czerwca 2018

I eliminacja Oder Pomernia Cup 2018 za nami! Kurz po zawodach już opadł a z uwagi na niesamowicie suche warunki było go w tym roku bardzo dużo. W przeciwieństwie do lat poprzednich, gdzie zawody przerywał ulewny deszcz tegoroczne OPC w Murowanej Goślinie poprzedzone było kompletnie bezdeszczowym miesiącem i przebiegło w istnie pustynnej atmosferze.

Mimo usilnych starań i wyrównania toru z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu jaki uzyskaliśmy od naszego hojnego sponsora- firmy KILOTOU®- nie udało się utrzymać tego „równego” stanu przez czas trwania zawodów. Brak opadów nie pozwolił na wykonanie operacji walcowania toru na mokro, która umożliwiła by lepsze związanie gliny a sztuczne nawadnianie przy tak silnym przesuszeniu nie przyniosło pożądanych rezultatów.

Tegoroczne OPC w Murowanej Goślinie było najbardziej offroadaowym przeżyciem sezonu- przypominającym ostanie MŚ w Las Vegas. Kluczem do sukcesu okazało się odpowiednie dostrojenie zawieszenia i rygorystyczne trzymanie się wyjeżdżonego „korytka” w najbardziej dającej się we znaki w szykanie oraz na rondzie.

Zawody jednak to nie tylko tor- przede wszystkim liczą się ludzie a ci jak zwykle dopisali- zarówno zawodnicy z kraju Szczecina/Łodzi/Warszawy/Kalisza/Poznania jak i widoczni niezmiennie od trzech lat przyjaciele z Modellclub Schwedt e.V. .

Rywalizacja w kategoriach modeli 1:10 była niezwykle wymagająca z uwagi na nawierzchnię toru i powstałe koleiny. Utrzymanie modelu w ryzach by nie popełnić kosztownego błędu było nie lada wyzwaniem. Kategorie 1:8 mimo, że lepiej radzące sobie z trudnymi warunkami panującymi na torze, były z kolei licznie obsadzone przez najlepszych zawodników z kraju i zza odry- co z kolei zapewniło rywalizację na wysokim poziomie.

 

Poniżej wyniki top3 we wszystkich kategoriach:

ET8/ORE8

 1. Zalewski Bartosz
 2. Rzepecki Wojciech
 3. Nortdorf Steven

IC8/OR8

 1. Bula Donat
 2. Ntkovca Paweł
 3. Dudzic Mateusz

4WD

 1. Nowak Maciej
 2. Stołecki Norbert
 3. Kulesza Damian

2WD

 1. Migal Wojciech
 2. Forysiak Wojciech
 3. Buczkowski Wiktor

2WD Junior

 1. Buczkowski Wiktor
 2. Bosnjaković Igor
 3. Foltyn Wiktor

Open

 1. Piecyk Łukasz
 2. Emeling Andreas
 3. Liszewski Arek

 

Jako klub dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy do nas zawitali. Mamy nadzieję, że jeszcze do nas przyjedziecie gdy tor będzie uwalcowany na mokro a my lepiej przygotowani na Wasze biwakowanie z piątku/sobotę.

Dziękujemy też wszystkim osobom zaangażowanym w organizację, zarówno członkom klubu jak i zaangażowanym nie klubowiczom.

 

Zachęcamy też do zapoznania się z galerią zdjęć oraz wpisami na zagranicznych serwisach:

Start des Oder-Pomerania-Cup 2018

Bula & Zalewski win at Oder Pomerania Cup Rd1